Laat ons in navolging van Nederland, ook in België de ganse maand mei uitroepen als de allereerste ‘internationale coeliakiemaand en coeliakie ‘in the picture’ zetten.
De Vlaamse coeliakievereniging VCV schat dat er in België ongeveer 55.000 coeliakiepatiënten zijn, waarvan ongeveer 10 % daadwerkelijk de diagnose kreeg. Diagnose in een vroeg stadium is nochtans belangrijk opdat darmschade en dus ook hoge medische kosten voorkomen worden.
Mensen met deze ziekte MOETEN glutenvrij eten en dat is niet altijd even gemakkelijk. Vooral omdat glutenvrij eten, na de zandloper, de broodbuik en andere diëten, een hype is geworden, voelen vele patiënten zich onbegrepen en gegeneerd.
Door de ‘anti-glutenhype’ gaan veel mensen zich als glutenintolerant bestempelen, terwijl ze perfect gluten kunnen eten en brengen ze mensen met glutenintolerantie in gevaar.
Het begin van de ‘anti-gluten hype’ leek soelaas te brengen voor mensen met gluten- intolerantie (coeliakie): veel nieuwe glutenvrije produkten en steeds meer ‘glutenvrije gerechten’ op restaurant.
Maar nu blijkt de hype tot veel onbegrip en misvatting rond glutenvrij te leiden.
Restaurants die glutenvrije gerechten aanbieden, maken deze vaak klaar naast gerechten mét gluten.
Voor een coeliakie-patiënt is dit gevaarlijk! Eén kruimel kan voldoende zijn om heel ziek te worden.
Ook bij de bakker is het niet altijd duidelijk. Bij de vraag naar glutenvrij brood, wordt vaak speltbrood onder het predict ‘glutenvrij’ gegeven.
Laat ons daarom van de ‘celiac awareness month’ , uitroepen tot de start van het serieus nemen van glutenintolerantie, het einde van ‘wanna be glutards’, meer ‘veilige’ glutenvrije maaltijden op de menukaart en waar glutenintolerante patiënten niet afgedaan worden als ‘aandachtzoekers’!
Een mens mag al eens dromen 🙂 !
Kris